postheadericon Jak zrobić rękawiczki na szydełku?

rękawiczki na szydełku

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż wyroby szydełkowe są na czasie. Mowa tu nie tylko o swetrach, czapkach, szalikach, ale głównie o rękawiczkach, gdyż są ciepłe i skutecznie chronią nasze ręce przed zmarznięciem. Oczywiście, wełniane rękawiczki możemy bez większych problemów kupić w sklepie, ale do najpiękniejszych należą te, które wykonamy samodzielnie. Nie ulega wątpliwości to, że kluczowe znaczenie ma tu wybór wełny. Przed wszystkim, powinna być ona najwyższej jakości, aby się nie rwała w trakcie szydełkowania.

Warto zaznaczyć to, że za pomocą szydełka i wełny możemy wykonać jednobarwne lub różnokolorowe rękawiczki z jednym palcem, na pięć palców, z klapką czy mitenki. Poza tym, można je też udekorować kwiatami czy kokardą. Oprócz tego, osoby o dużych zdolnościach artystycznych mogą je upiększyć dodatkowo ściegami czy warkoczami. Na uwagę zasługuj fakt, że ogromną zaletą tychże rękawiczek jest unikatowy wygląd i piękne wykończenie

Rękawiczki-mitenki na szydełku krok po kroku

  • Robimy 20 oczek łańcuszka i łączymy oczkiem ścisłym.
  • Przerabiamy taką ilość rzędów na okrągło aż do wysokości, na której chcemy mieć otwór na kciuk. Na uwagę zasługuje fakt, iż wybór ściegu jest dowolny, ale najłatwiej jest stworzyć rękawiczki ze słupków i półsłupków. Otóż, rząd pierwszy powinien być stworzony z 1 oczka łańcuszka, 20 półsłupków zakończonych oczkiem ścisłym. Natomiast rząd drugi powinny tworzyć 3 oczka łańcuszka, 20 półsłupków, zakończonych oczkiem ścisłym. Ważne jest to, by na przemian tworzyć oba rzędy.
  • Wykonujemy rząd trzeci, a ilość oczek będzie tu uzależniona od tego, jaki ma być duży otwór na kciuk.
  • Łączymy łańcuszek z robótką i dalej szydełkujemy, w wyniku czego otrzymujemy dziurę na kciuk.
  • Kiedy mitenka osiągnie zadawalającą długość, kończymy robótkę.
  • Na końcu ozdabiamy rękawiczki kwiatem, guzikiem lub tasiemką.

Jak widać, szydełkowanie wbrew pozorom nie jest bardzo trudne, dlatego warto wykonać samodzielnie rękawiczki, gdyż w starciu z nimi gotowe wyroby nie mają najmniejszych szans. Otóż, są one śliczne, jedyne w swoim rodzaju i co najważniejsze ciepłe. Nie zapominamy o tym, by pasowały do pozostałych dodatków jak czapka i szalik, które też można zrobić samodzielnie.