postheadericon Najmodniejsze fasony kurtek zimowych

kurtka zimowa

Zima już na dobre zawitała do naszego kraju, a więc drogie panie najwyższy już czas, aby pomyśleć o zakupie modnej kurtki, która będzie zarazem modna, ciepła i wygodna. Otóż, z tym zadaniem nie powinno być najmniejszych problemów, gdy projektanci mody wręcz nas zasypują nowymi propozycjami kurteczek zimowych, zarówno krótkimi jak i długimi, wykonanymi z najrozmaitszych tkanin i zwykle zdobione kożuszkiem lub futerkiem.

Kolejnym ich atutem jest niesamowita kolorystyka i oryginalne wzornictwo, dlatego ten rodzaj odzieży wierzchniej cieszy się od lat ogromnym uznaniem wśród kobiet w każdym wieku. Mało tego ich zalety doceniają również panowie, a ponadto niezwykle słodko prezentują się nich także maluchy.

Jakie są najmodniejsze fasony kurtek damskich na zimę?

Na początku należy wspomnieć o ślicznych anorakach, które swym krojem nawiązują do strojów Eskimosów i odzieży noszonej przez polarników. Przede wszystkim, są to kurteczki z kapturem, zazwyczaj obszytym futerkiem. Niegdyś wyróżniały się prostym krojem i swą długością sięgały bioder. Obecnie, na czasie są króciutkie i dopasowane kurteczki do pasa, które są bardzo dziewczęce, zazwyczaj są pikowane lub puchowe. Jednak kuse fasony nie naddają się na srogą zimę, gdyż nie chronią skutecznie przed mrozem. Natomiast dłkurtka na zimęuższą wersją anoraka są klasyczne parki, których znakiem rozpoznawczym jest futrzany kaptur i ciepłe wypełnienie. Poza tym, charakteryzują się prostym krojem i wcięciem w talii i idealnie pasuje do codziennych stylizacji.

Warto podkreślić to, że ostatnio szczególnie modne są pilotki, czyli skórzane kurteczki  z rozłożystym kołnierzem obszytym kożuszkiem. Nie ulega wątpliwości to, że pierwotnie ta krótka kurteczka sięgająca pasa była noszona przez pilotów śmigłowców bojowych, a współcześnie sięgają po nią nie tylko mężczyźni, ale i kobiety, gdyż jest ciepła i wygodna. Na uwagę zasługują również proste budrysówki, które zakrywają biodra. Z pewnością, wyróżniają się spośród zimowej odzieży wierzchniej tym, że są zapinane na kołeczki, przeważnie wykonane z drewna. Natomiast osoby, które są amatorami sportów zimowych i wędrówek górskich powinni wybrać kurtki narciarskie lub snowboardowe, ponieważ są ciepłe, wodo– i wiatroodporne i zapewniają niesamowity komfort, np. podczas szosowania po stokach.

Oczywiście, kurtka zimowa powinna być również dostosowana do naszej sylwetki i okazji, a także musi się idealnie komponować z pozostałymi elementami stroju.